24фудбал

Извлечени полуфиналните двојки за Лигата на шампионите

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните двојки во Лигата на шампионите која донесе шпански двобој, Реал Мадрид против градскиот ривал Атлетико.

Лига на Шампиони

Познати се полуфиналните двојки во Лигата на шампионите, четирите екипи дознаа која ќе им биде последната пречка за пласман до големото финале.

Реал Мадрид го доби градскиот ривал Атлетико, додека Јувентус ќе игра против Монако.


Полуфинале Лига на шампионите:

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид

Монако - Јувентус


Првите натпревари се играат на 2. и 3. марј, реваншите се седум дена подоцна.