24фудбал

Како ќе изгледа стартниот тим на Милан за следната сезона (ФОТО)

Италијанските медиуми прогнозираат како ќе изгледа тимот на Милан за следната сезона врз база на активностите во летниот преоден рок.

Италија

Милан е најактивниот клуб на почетокот од летниот преоден рок, новите сопственици прават голем ремонт, веќе се промовирани четири нови засилувања, наскоро се очекуваат уште неколку.

Милан веќе ги купи Мусакио, Родригез, Кеси и Андре Силва. Се верува дека наскоро ќе потпише и десниот бек на Аталанта, Андреа Конти и капитенот на Лацио, Биља. Се шпекулира и за Кричовјак од ПСЖ, како и Борха Валеро и Калиниќ од Фиорентина.

Врз база на овие податоци, „Газета дело Спорт“ прогнозира како ќе изгледа стартниот тим на Милан за идната сезона: