24фудбал

Вардар против Малме во квалификациите од Лигата на шампионите

Македонскиот првак, Вардар го доби противникот за второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, противникот е Малме од Шведска.

Македонија

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за квалификациите од Лигата на шампионите, Вардар за противник го доби Малме од Шведска.

Првиот натпревар се игра во Шведска, а Вардар ќе биде домаќин на реваншот.

Првите натпревари се играат на 11/12 јули, реваншите се на 18/19 јули.