24фудбал

Комплетната ждрепка за првото и второто квалификациско коло од ЛШ

Познати се сите парови за првите две квалификациски кола од Лигата на шампионите, македонскиот првак Вардар за противник го доби Малме од Шведска.

Лига на Шампиони

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за првите две квалификациски кола од Лигата на шампионите.

Веќе информиравме дека Вардар за противник го доби Малме, а во продолжение можете да ги вите сите парови од првото и второто квалификациско коло.

Прво квалификациско коло:


Првите натпревари се играат на 27/28 јуни, реваншите се на 4/5 јули.

Второ квалификациско коло:


Првите натпревари се играат на 11/12 јули, реваншите се на 18/19 јули.