24фудбал

Пехарот пристигна во Португалија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Португалските херои го донесоа големиот пехар од Европското првенство во својата земја. Кристијано Роналдо и неговите соиграчи заедно со португалскиот народ го слават историскиот успех.

ЕУРО 2016

Португалија синоќа со 1-0 ја победи Франција во финалето на Европското првенство и испиша историја. Португалците го донесоа пехрот во својата земја. Илијадници луѓе во Лисабон ги пречекаа своите херои.