24фудбал

Како дрибла Куртоа, ништо чудно еден ден да истрча како напаѓач (ВИДЕО)

На тренинг на Челси, голманот Тибо Куртоа покажа дека има и поинакви вештини какви што не може да се видат додека е меѓу стативите.

Видео

Куртоа го помина Диего Коста со импресивен дриблинг покажувајќи квалитетите на кои можат да му подзавидат и многу офанзивни фудбалери.