24фудбал

Шкендија со дрон ја снимаше „Еколог“ арената во Тетово пред стартот на големото дерби, еве како сето тоа изгледаше (ВИДЕО)

Тетовскиот клуб речиси вообичаено со иста пракса.

Македонија

Стартот на новата сезона од Првата македонска фудбалска лига не можеше да биде повозбудлив, ако се земе во предвид дека најсериозните претенденти за титулата и годинава, добија можност уште во првото коло да се сретнат.

Пред почетокот на големото дерби, Шкендија на социјалните мрежи со дрон ја снимаше „Еколог“ арената во Тетово.