24фудбал

Нова мајсторија од слободен удар на Барди, голманот на Елче не мрдна (ВИДЕО)

Енис Барди постигна уште еден прекрасен гол за Леванте на подготовките за новата сезона, Македонецот ја затресе и мрежата на Елче

Шпанија

Енис Барди на шпанската фудбалска јавност уште еднаш и презентираше каков мајстор е за слободни удари.

Македонецот постигна прекрасен гол и против Елче, противничкиот голман не мрдна и само со поглед ја испрати топката во својата мрежа.