24фудбал

Комитите ја „ослободија“ Јужна од Турците, а потоа славеа во фанатичната атмосфера... (ФОТО)

Македонскиот првак Вардар дојде до одличен резултат (2-0) на домашен терен пред реваншот во Истанбул против Фенербахче во рамките на плејофот од квалификациите за Лига Европа.

Македонија

По мечот во Скопје, фанатична атмосфера на „Националната Арена Филип Втори“, во фокусот на вниманието беа Комитите кои ја  „ослободија“ Јужна од Турците, ако се земе во предвид текот на настаните до вечерашната пресметка околу продажбата на легендарната трибина на вардаровите навивачи, на оние противничките на гигантот од  Истанбул.