24фудбал

На голот на Трајковски се радуваа и припадници на специјалната единица! (ВИДЕО)

И дел од припадниците на специјалната единица се радуваа на голот на Александар Трајковски против Албанија.

Македонија

Македонија со голот на Трајковски од пенал во 73. минута успеа да израмни против Албанија во мечот од квалификациите за СП Русија 2018, а на израмнувачкиот гол на мечот во Струмица им се радуваа и припадниците на специјалната полициска единица, а сето тоа го „уловија“ дел од албанските медиуми.Извор/Видео: panorama.com.al