24фудбал

Вардар доби ветер во грб, Комитите направија „фешта“ на тренингот на македонскиот првак! (ФОТО + ВИДЕО)

Вардарци го имаат дванаесеттиот играч за утрешната пресметка со руски Зенит.

Македонија

Македонскиот првак Вардар утре ја почнува европската авантура со настапите во Лига Европа, прв противник во воведното коло од второто по ранг европско клупско натпреварување е Зенит од Санкт Петерзбург.

На вечерашниот трениг во пресрет на утрешниот натпревар, избраниците на Чеде Јаневски добија голема поддршка од трибините, вардаровите навивачи, популарните „Комити“ направија спектакуларна атмосфера бодрејќи ги своите фудбалери на тренингот. 

Фото: Кочо Сотировски (24фудбал)

Видео: Спорт1.мк