24фудбал

СЛУШНЕТЕ: Голот на Кејн предизвика „ерупција“ на Вембли! (АУДИО)

Фантастичен звук надојде од трибините каде навивачите го прославија вториот гол на Хари Кејн.

Лига на Шампиони

Тотенхем тргна со победа во групата „Х“ од воведното коло во Лигата на шампионите, настрада Борусија Дортмунд која беше поразена со 3-1 на Вембли во Лондон.

Хари Кејн постигна два гола во победата на својот тим, а оној во 60. Минута кога го постави конечниот исход на мечот во Англија предизвика ерупција од задоволство на трибините, атмосфера која ви ја пренесуваме во прилог...