24фудбал

Руски навивачи во Марибор за малку ќе направеа голем инцидент (ВИДЕО)

Инциденти на мечот од Лигата на шампионите помеѓу Марибор и Спартак Москва во режија на руските навивачи.

Англија

Фановите на рускиот тим приредија вистинска баклијада на трибината на која се наоѓаа, во еден момент фрлија бакља која за малку ќе го погодеше судијата и можеше да го прекине мечот.

ЦСКА Москва сигурно ќе биде казнета поради однесувањето на своите навивачи во Словенија, на мечот кој заврши 1-1.


Вечерва и Вардар игра со руски тим, во Скопје доаѓа Зенит со своите фанови кои важат за едни од најпроблематичните во Русија. Да се надеваме дека се ќе помине во најдобар ред.

Натпреварот помеѓу Вардар и Зенит се игра со почеток од 21:05.