24фудбал

Мбапе го посрамоти Алаба (ВИДЕО)

Младиот и суперталентиран Французин излезе како победник во дуелот со фудбалерот на минхенски Баерн.

Лига на Шампиони

ПСЖ ја покажа својата надмоќ во дуелот со Баерн Минхен, славејќи со убедливи 3-0 пред својата публика во второто коло од групите во Лигата на шампионите.

Паднаа неколку интересни потези на мечот во Париз, а не е лошо да се издвои оној на Мбапе по кој падна голот на Нејмар за конечниот исход на дерби дуелот, „настрада“ Алаба кој беше во целост надигран во овој дуел.


Фото-вест: uefa.com