24фудбал

„На волку лош терен последен пат играв кога имав 7 години“ – Де Брујне во невираца од условите на „Грбавица“

Ѕвездата на Манчестер Сити и Белгија, Кевин Де Брујне се чуди како ФИФА дозволила нивниот дуел со Босна и Херцеговина да се одигра во Сараево, теренот на „Грбавица“ беше во очајна состојба

СП 2018

„Црвените Ѓаволи“ вчера со тримфираа над БиХ во возбудлив натпревар со седум погодоци, но по крајот на средбата, гостите имаа многу замерки за теренот на стадионот „Грбавица“.

Најгласен беше Кевин Де Брујне, фудбалерот на Манчестер Сити се чуди како ФИФА дала зелено светло.

Среќен сум што не се повредив, се плашев дека ќе настрадам – вели Де Брујне. „Не можам да поверувам како натпревар од ваква важност се игра на овие услови, ФИФА мора да направи нешто, сите не гледаат.

„Последен пат на ваков терен играв кога имав 7 години!