24фудбал

Кедира до ЕА Спортс: Мило ми е што ви се допаѓа мојата долга коса, но... (ФОТО)

Фудбалерот на италијанскиот првак Јувентус упати забелешка до ЕА Спортс за неговиот изглед на ФИФА 18.

Останато

Искусниот германски репрезентативец а воедно и член на Јувентус, 30 годишниот Сами Кедира очигледно дека не е задоволен од тоа како ЕА Спортс се погрижила за неговиот изглед на ФИФА 18.

Така, Германецот на социјалните мрежи упати забелешки на тоа...


ЕА СПОРТС, мило ми е што ви се допаѓа мојата долга коса, но јас имам кратка коса веќе две години...“ напиша Кедира на социјалните мрежи.