24фудбал

1XБет тикет на денот (20.10.2017): Монпелје е редовен пациент на Сент Етјен

Новата македонска онлајн обложувалницата 1xbet.com и овој ден со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте денес.

Останато

Вест Хем - Брајтон: 1

Новото коло од Премиерлигата почнува со натпреварот помеѓу Вест Хем и Брајтон, две екипи кои имаат освоено осум бода по првите осум кола. Чеканите играат солидно дома каде што ги победија Свонси и Хадерсфилд, Брајтон на гостувањата оваа сезона има три порази и едно реми. Фудбалерите на Славен Билиќ ќе имаат можност да прокнижат три бода и не треба да ја пропуштат.

Сент Етјен - Монпелје: 1

Сент Етјен има одличен старт на сезоната, по девет одиграни кола во Лига 1 се наоѓа на третото место со 17 бода. Имаат и одлична статистика кога играат на свој терен против Монпелје, на последните пет такви дуели забележале исто токолку победи. Ако се прашува статистиката, ова е тип еден.

Шалке - Мајнц: 1

Шалке во Гелзенкирхен го пречекува Мајнц. Шалке по шест кола е на шестата позиција со 13 бодови, а Мајнц има три помалку. Во последните три години, Шалке има одлична статистика кога игра дома со Мајнц, три победи од три меча, а минатата сезона славеше со убедливи 3-0. Тие се благ фаворит и на овој меч, понесени од домашните фанови би требало да ги освојат трите бода.

Гецтепе - Аланијаспор: 1

Гецтепе со Адис Јаховиќ има фантастичен старт на сезоната во турската прва лига, по осум одиграни кола е на високата втора позиција, пред нив е само Галатасарај. Македонскиот напаѓач игра во одлична форма и му носи бодови на својот тим. Вечерва ја пречекуваат Аланијаспор која е на десетото место со шест бода помалку од Гецтепе.

1ХBet.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни обложувања за секој натпревари. Регистрирај се, уживај во спортот и заработи со 1ХBet.com.

За предностите на онлајн обложувањето можете да прочитате на овој ЛИНК.