24фудбал

Како да се симне топката... Захов реши тешка загатка на тренинг на Шкендија (ВИДЕО)

Клупските камери уловија интересен момент од тренингот на македонскиот вицепрвак.

Македонија

Тетовска Шкендија е мошне активна на социјалните мрежи, активна е воедно и на платформата „DugOut каде објави мошне интересен детал за време на тренингот на фудбалерите на оваа екипа.

Фудбалска топка се најде заглавена во кровната конструкција, па по долги маки Костадин Захов успеа да ја спушти долу, а обиди имаа и неговите соиграчи од тимот, неуспешни.

Видеото погледнете го – ТУКА.