24фудбал

Синот на Роналдо отвори профил на Инстаграм и му посвети пост на својот „идол“ Меси (ФОТО)

Кристијано јуниор дебитираше на социјалните мрежи и веќе со својот втор пост му оддаде големо признание на Лео Меси, кој е најголемиот ривал на неговиот татко

Шпанија

Синот на Кристијано Роналдо отвори профил на Инстаграм и веднаш го привлече вниманието.

Кристијано јуниор веќе со својот втор пост му оддаде големо признание на Лео Меси, и лутиот ривал на неговиот татко го опиша како својот идол.

Тој постираше слика со Лео Меси од церемонијата на ФИФА за најдобар фудбалер, и напиша: „Ти благодарам мој идолу“.