24фудбал

Сеирот на вечерта: Челси го замени Матиќ со овој фудбалер... (ФОТО + ВИДЕО)

Продажбата на Матиќ во Манчестер јунајтед и натаму е тема за сеир кон Челси.

Лига на Шампиони

Челси ремизираше со Атлетико Мадрид на домашен терен играјќи со резултат 1-1 во последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите.

Со тој резултат англискиот првак го загуби првото место во својата група и како второпласиран патува во осминафиналето.

Сепак, Челси е мета на потсмев кај фудбалските фанови поради овој потег на Бакајоко кој очигледно дека ќе има голем притисок врз него ако се очекуваат перформанси како на Немања Матиќ, кој направи трансфер во Манчестер јунајтед изминатото лето, а тоа сигурно дека ги боли фановите на Челси.

Челси го замени Матиќ со овој фудбалер...“ се дел од коментарите на социјалните мрежи по оваа грешка на Бакајоко против Атлетико Мадрид.