24фудбал

ЛШ: Ремек делото на Бернард кое ги разочара фановите на Наполи (ВИДЕО)

Шахтјор има капитално водство против Манчестер Сити по првите 45 минути игра.

Лига на Шампиони

Украински Шахтјор игра според зацртаните планови против Манчестер Сити и има водство од 2-0 на полувремето, а водечкиот гол во 26. Минута беше дело на Бернард кој на прекрасен начин донесе радост за домаќините.


Веќе во 33. минута Исмаили зголеми на 2-0 а со тоа полека но сигурно Шахтјор го потврдува второто место во својата група.


Фото-вест: uefa.com