24фудбал

Спектакуларен волеј на Мане! (ВИДЕО)

Ливерпул го гази Спартак Москва, постигнат е и еврогол.

Лига на Шампиони

Садио Мане постигна фантастичен погодок против Спартак Москва за водство на Ливерпул од 4-0 против рускиот тим, а со тоа Премиерлигашот веќе го обезбеди првото место во својата конкуренција на патот кон осминафиналето од Лигата на шампионите.