24фудбал

Коментаторот во делириум: Голот на Обамејанг кој го подзамисли Зидан... (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд се врати од негатива 2-0 на гостувањето кај Реал Мадрид.

Лига на Шампиони

Реал Мадрид има обезбедено место во осминафиналето од Лигата на шампионите, но очигледно загрижува формата на европскиот првак.

Обамејанг со два гола ја врати Борусија Дортмунд по негативата од 2-0, а вториот гол за израмнување за момент го подзамисли и Зинедин Зидан, инаку, коментаторот беше во делириум по овој гол...