24фудбал

Асистенцијата на Иско во водечкиот гол на Реал Мадрид што вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

Маестрална асистенција од прва на фудбалерот на европскиот првак.

Лига на Шампиони

Реал Мадрид се намачи да дојде до победа од 3-2 против Борусија Дортмунд на домашен терен, а на голот за водство на домаќините, дело на Мајорал му претходеше фантастична асистенција на Иско.