24фудбал

Кучето кое влезе на теренот од мечот на Вардар ги освои симпатиите кај фудбалските фанови ширум светот (ФОТО)

Интересниот момент од мечот во Скопје ги освои симпатиите кај фудбалските фанови.

Македонија

Куче влезе на теренот од арената „Филип Втори“ во синоќешниот меч помеѓу Вардар и Розенборг кој заврши со реми од резултат 1-1 во последното коло од групната фаза во Лига Европа.


Овој момент предизвика прекин од една до две минути во второто полувреме синоќа, а истиот се најде и во дел од светските медиуми, од она што го забележување, кучето ги собра сите симпатии кај љубителите на фудбалот...


dailymail.co.uk


sport.sky.de


Слатко куче на теренот...“ напиша на социјалните мрежи „Бличеррепорт“, а оваа објава доби убави коментари.