24фудбал

Ѕвездата на Спортинг Лисабон удри по Македонецот: Дост се испокара со Ристовски (ВИДЕО)

Холандскиот напаѓач видно вознемирен, но причините засега се непознати.

Македонија

Нашиот 25 годишен репрезентативец и член на Спортинг Лисабон одигра 90 минути во победата на неговиот тим кај Кова Пиедаде со 1-2 во четвртфиналето од Купот на Португалија, а со тоа тимот од Лисабон обезбеди место во полуфиналето.

Двата гола за Спортинг Лисабон ги постигнаа Бруно Фернандес и Бас Дост, а голгетерот на португалскиот гигант му замери нешто на нашиот репрезентативец по што падна тешка расправија по крајот на средбата.

Инаку, од Спортинг Лисабон се обидоа да ја ублажат оваа ситуација, па од ова видео направија промоција на натпревар од Одбојка...