24фудбал

Чудо на мечот Болоња - Фиорентина, два гола директно од корнер! (ВИДЕО)

Веројатно за прв пат во фудбалската историја се постигнати два гола директно од корнер на еден натпревар и тоа само за три минути.

Италија

На соседското дерби помеѓу Болоња и Фиорентина се случи чудо. Најпрво гостите во 41. минута поведоа со погодок директно од корнер, а три минути подоцна на ист начин врати тимот на Болоња, неверојатно!