24фудбал

Коњаспор до прв триумф по доаѓањето на Јаховиќ и Ето, Македонецот изнуди пенал, Камерунецот реализираше (ВИДЕО)

Јаховиќ учествуваше во еден погодок за Коњаспор кој стигна до исклучително важни три бода.

Македонија

Коњаспор ја забележа првата победа по доаѓањето на македонскиот напаѓач Адис Јаховиќ, како и камерунскиот Самуел  Ето по триумфот на гостински терен кај Аланијаспор со 1-2.

Нашиот интернационалец учествуваше во водечкиот гол за Коњаспор и тоа изнудувајќи удар од белата точка, во кој прецизен беше токму Ето.

Со оваа победа од исклучителна важност, Коњаспор со 20 бода се враќа на патеката во битката за опстанок во елитното друштво на турскиот шампионат.

ВИДЕОТО ПОГЛЕДНЕТЕ ГО - ТУКА.