24фудбал

Преубав потег на Милинковиќ-Савиќ против Наполи (ВИДЕО)

Лацио загуби на дербито, а срспкиот интернационалец имаше преубав потег на мечот.

Италија

Лацио беше немоќен на гостувањето кај Наполи во дербито на колото од италијанската Серија А, домаќините славеа со 4-1, а еден потег на средбата прилично ги воодушеви фудбалските фанови.

Милинкови-Савиќ со еден потег го понижи Инсиње кој сакаше да му ја одзеде топката, но наместо тоа...