24фудбал

Чудата кои ги правеше Азар во мечот против ВБА (ВИДЕО)

Белгиецот синоќа беше посебно мотивиран во мечот за Сините од Лондон.

Англија

Челси славеше со убедливи 3-0 над ВБА пред своја публика во редовното коло од англиската Премиерлига и со тоа се врати на четвртото место на табелата.

Феноменален беше Еден Азар во таборот на домаќините, Белгиецот имаше чудесна партија а одлична беше неговата соработка со Оливие Жиру, кој синоќа го имаше своето деби за Сините од Лондон.

Токму Жиру беше асистент во еден од двата погодоци на Азар против ВБА...