24фудбал

Емоциите за момент го скршија: Солзите на Стив Брус кои ги растажија сите љубители на фудбалот (ВИДЕО)

Шефот на стручниот штаб на Астон Вила не можеше да се воздржи.

Англија

Пред само шест дена му почина таткото, а потоа се разболе и неговата мајка која заврши во болница, Стив Брус собра сили и продолжи со својата работа на клупата на Астон Вила.

Тој се држеше цврсто седо 61. минута кога неговиот тим дојде до водство над Бирмингем во локалното дерби во рамките на Чемпионшиплигата, го прослави истото водство на неговиот тим, но потоа и заплака...