24фудбал

Среќата не го посака: Шансата на Кејн и неговиот удар во финишот кој заврши само во стативата (ВИДЕО)

Малку недостигаше мечот во Лондон да премине во продолжение.

Лига на Шампиони

Јувентус обезбеди победа од 1-2 на гостувањето кај Тотенхем, а во првата средба на домашен терен одигра реми со резултат 2-2, по што продолжи во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Италијанскиот првак и европски вицепрвак со пресврт дојде до триумфот на Вембли, а во самиот финиш еден од најдобрите напаѓачи во светот, Хари Кејн немаше среќа да му донесе израмнувачки гол на Тотенхем и мечот да премине во продолжение, неговиот удар заврши само во стативата...