24фудбал

Можеби Батустута не вози Југо, но Серхио Рамос навистина вози Фиќо! (ВИДЕО)

Обично фудбалските ѕвезди имаат скапи, брзи и големи коли, па помалку изненадување е тоа што Серхио Рамос во возниот парк сега има Фиќо.

Шпанија

Серхио Рамос на денешниот тренинг на Реал Мадрид пристигна со Фиат 600, популарното Фиќо и тоа со стариот модел кој е подарок од неговиот брат.

Во легендарниот српски филм „Кога ќе пораснам ќе бидам кенгур“ имаше шега дека Габриел Батистута вози Југо, но не е шега дека Серхио Рамос вози Фиќо.

Погледнете како Рамос пристигна на денешниот тренинг:

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos) on