24фудбал

Сите зборуваат за голот со ножички на Роналдо јуниор (ВИДЕО)

Голот на синот на Роналдо стана вистински хит.

Останато

Реал Мадрид славеше на реванш пресметката со ПСЖ совладувајќи го со 1-2 на негов терен а со тоа обезбеди место во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Еден од стрелците на погодоците во победата на европскиот првак беше Роналдо, а неговиот син беше на теренот за време на загревањето на фудбалерите на тимот од Мадрид.

Роналдо „јуниор“ постигна ефектен гол по една нафрлена топка од страна на Васкез, и тоа со ножички, а она што е најинтересно, токму Васкез беше асистентот во погодокот на Роналдо...