24фудбал

Официјални состави: Манчестер јунајтед - Севиља

Жозе Мурињо и Винченцо Монтела со следниве фудбалери ќе го почнат денешниот реванш осминафинален натпревар од Лигата на шампионите:

Лига на Шампиони

Манчестер јунајтед вечерва ја пречекува Севиља во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите, првиот натпревар заврши без голови. Еве ги стартните состави на двете екипи: