24фудбал

Перез му се јавил на Румениге, Баерн донел одлука за Левандовски

Медиумите од Германија пишуваат за иднината на Роберт Левандовски, велат дека првиот човек на Реал, Флорентино Перез стапил во контакт со својот колега Карл Хајнц Румениге но само за да го извести дека тие немаат никаков договор со напаѓачот

Германија

Изминатиов викенд се појавија гласини дека Роберт Левандовски си подал рака со „Кралевите“. Наводно неговиот нов агент, Пини Захави по само два состанока со директорот на Реал, Хосе Анхел Санчез постигнал согласност за две годишен договор со опција за додатни 12 месеци.

Но медиумите од Германија сега го демантираат ова. Меркур и Кикер велат дека претседателот Флорентино Перез стапил во контакт со својот колега Карл Хајнц Румениге и го известил дека нема вистина во ваквите стории и тие немаат никаков договор со напаѓачот.

Кикер додава и дека „Баварците“ знаат дека Манчестер јунајтед е заинтересиран за напаѓачот, но немале информации дека и Реал сака да го купи Роберт Левандовски. 

Исто така шампионот на Германија завзел и став околу иднината на Полјакот и според нив, Роберт Леванводски не е на продажба.