24фудбал

Барди е крал на слободните удари, нов гол на македонскиот фудбалер! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди постигна уште еден гол од слободен удар во Примера, овој пат од неговиот шут настрада Леганес.

Македонија

Енис Барди го постигна петтиот гол од слободен удар оваа сезона во Примера, вкупно седми погодок за Леванте.

Македонскиот фудбалер погоди во 59. минута за водство од 2-0 покажувајќи дека е крал на слободните удари.