24фудбал

Каков гол на Барди, ја скина мрежата на Барселона! (ВИДЕО)

Енис Барди и даде гол и на Барселона, не од слободен удар, овој пат постигна феноменален погодок од игра.

Македонија

Енис Барди имаше големо промашување во првото полувреме против Барселона, но се искупи веднаш на стартот од вториот дел.

Играчите на Барселона направија грешка, а тоа знаеше како да го казни Леванте. Кампања додаде до Барди а тој со силен шут ја пласираше топката во аголот на противникот за водство од 3-1 на својот тим.