24фудбал

Барди по втор пат ја тресе Барселона, и овој пат мајсторски! (ВИДЕО)

Енис Барди и со лева нога и даде гол на Барселона, фантастична партија на македонскиот репрезентативец.

Македонија

Брзо по првиот, Барди и даде и втор гол на Барселона, овој пат пласираше прекрасно со левата нога покажувајќи дека е мајстор и со двете.

Видеото од првиот гол можете да го погледнете на овој ЛИНК.