24фудбал

Салах со солзи во очите предвреме го напушти финалето, имаше ли намера во стартот на Рамос? (ВИДЕО)

Финалето од Лигата на шампионите за Мо Салах заврши по половина час игра, Египјанецот со солзи во очите го напушти теренот откако лошо падна по еден дуел со Серхио Рамос

Лига на Шампиони

Ливерпул остана без првиот играч во пресметката со Реал Мадрид за трофејот од Лигата на шампионите. Мохамед Салах беше повлечен од игра по половина час. Египјанецот со солзи во очите го напушти теренот откако лошо падна по еден дуел со Серхио Рамос.

Многумина прстот веднаш во вперија кон дефанзивецот на Реал, сметаат дека тој воопшто не бил наивен и знаел точно што прави. Погледнете ја повторената снимка и проценете сами.