24фудбал

Сите знаат дека Барди е мајстор за слободни удари, два негови гола во Топ 10 на Ла Лига! (ВИДЕО)

Ла Лига ги објави најдобрите десет голови од слободен удар за минатата сезона, а на топ листата два погодоци се на Енис Барди.

Македонија

Барди имаше брилијантна сезона за Леванте во Ла Лига во која пред се презентираше каков изведувач на слободни удари е.

Тој го има вториот најубав гол од слободен удар, Македонецот е веднаш зад Меси кој е прв на листата. Барди има и уште еден погодок меѓу најдобрите десет.

Кога ќе го пуштите видеото, кликнете „Watch on YouTube“ за да го изгледате на официјалниот канал на Ла Лига.