24фудбал

Меси го имаше најубавиот поглед за третиот гол на Хрватска (ВИДЕО)

Првата ѕвезда на Аргентина како гледач од пред малите екрани го проследи голот со кој неговата селекција беше дотолчена во самиот финиш од средбата.

СП 2018

Аргентинците удрија по првата ѕвезда на тимот, Лионел Меси по катастрофалното издание на нивната репрезентација во првите две кола од групната фаза на Светското првенство во Русија, каде забележаа едно реми и пораз од Хрватска, доста убедлив со 0-3.

Особено критиките се големи поради третиот гол на Коцкестите, каде погоди клупскиот колега на Меси од Барселона, Ракитиќ, а што правеше ѕвездата на Гаучосите во таа ситуација, проследете самите...