24фудбал

Германците се вратија, Ројс израмни (ВИДЕО)

Светскиот првак се врати во позиција да дојде до победа од мечот против Шведска кој е од големо значење.

СП 2018

Шведска имаше водство од 0-1 по првите 45 минути игра против бранителот на светската титула Германија, но, по само три минути игра во вториот дел Ројс донесе израмнување и навести интересно продолжение на мечот во Сочи.


Ќе потсетиме дека Германија тргна со пораз од Мексико во воведното коло, а Шведска со победа над Јужна Кореја.