Во Мексико се постигна спектакуларен гол кој вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

Фудбалер на Тигрес се здоби со минута слава низ светските медиуми, а причината е голот кој го постигна на мајсторски начин во мексиканскиот куп.

Останато

28 годишниот фудбалер од средниот ред на мексиканскиот прволигаш Тигрес, Хавиер Игнасио, се здоби со минута слава низ светските медиуми, а причината за тоа е спектакуларниот гол кој тој го постигна против Атлетико Сан Луис, во победата на својот тим од 5-1.

Акињо е инаку поранешен фудбалер на Виљареал и Рајо Ваљекано, барем тоа се двата клуба каде престојувал низ Европа, останатите сезони од својата кариера ги мина во домашниот шампионат, по овој гол сигурно доби огромна популарност кај љубителите на фудбалот, гол, кој дефинитивно вреди да се погледне неколку пати...