24фудбал

Тричковски со топка во голот на Штурм! (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец не запира со погодоците во дресот на кипаскиот прволигаш, овој пат жртва беше австриски Штурм.

Македонија

АЕК Ларнака практично е веќе во плејоф рундата од квалификациите за место во групите од Лига Европа, по победата на гости со 0-2, кипарскиот тим поведе и на домашен терен во реваншот против Штурм.

Водството уште во 8. минута го донесе токму нашиот интернационалец Иван Тричковски кој со топка влезе во голот на гостите...