Мајсторија на Фекир од слободен удар (ВИДЕО)

Лион иако прв поведе, на крајот мораше да вложи крајни напори да избегне пораз, фаворитот прв поведе и тоа со фантастичен гол на Фекир кој умешно биеше од слободен удар.

Франција

Лион се спасуваше од пораз на гостувањето кај Каен каде одигра 2-2 во рамките на петтото коло од Лига 1, а резултатот од оваа пресметка на крајот гласеше 2-2.

Први во водство дојдоа гостите и тоа со феноменалниот гол на Набил Фекир во самиот финиш од првите 45 минути игра, несуденото засилување за Ливерпул ова лето постигна мајсторски погодок од слободен удар.

Менди на две минути пред истекот на регуларните 90 минути игра израмни на 2-2 откако домаќините направија пресврт претходно, па со тоа Лион се спаси од пораз на ова тешко гостување.