24фудбал

Хулк се поднови со брендиран авион (ФОТО)

Бразилската ѕвезда има неверојатен договор со Шангај вреден фантастични 45 милиони евра, а веројатно ужива во луксузниот живот кој му го овозможија Кинезите.

Останато

Што би направиле доколку заработувате неверојатни 350 илјади фунти неделно? Бразилецот од редовите на кинески Шангај, Хулк, кој Стариот континент го замени со трансфер во Азија, тоа го стори купувајќи си свој брендиран авион.

Бразилецот кој претходно настапуваше по четири години во Порто, односно Зенит, се пофали на социјалните мрежи со својата нова „играчка“, а многумина остави без зборови...