24фудбал

Стефан Ристовски гушнат со телевизорот ја пее македонската химна (ВИДЕО)

Стефан Ристовски кој поради повреда не може вечерва да и помогне на Македонија, од својот дом ги бодри соиграчите од репрезентацијата.

Македонија

Ристовски заедно со своите соиграчи ја пееше химната на Македонија, бидејќи не е таму не можеше да гушне никој од нив, па го гушна телевизирот.

„Напред момци“, напиша Ристовски и ги објави видеото.

View this post on Instagram

Napred momci @ffmacedonia

A post shared by Stefan Ristovski (@stefan_ristovski_13) on