24фудбал

Чудесната одбрана на Де Геа за која долго ќе се зборува! (ВИДЕО)

Покрај Фелаини и Давид де Геа е херој на Манчестер јунајтед, Шпанецот имаше неверојатна интервенција со кој спаси неговиот тим да прими погодок.

Лига на Шампиони

Речиси сите ја видоа топката во голот на Манчестер јунајтед, но не и тој. Давид де Геа со чудесна интервенција спаси погодок. Погледнете што одбрани: