24фудбал

Фантастичен гол на Дембеле, претрча половина терен и донесе водство за Барселона (ВИДЕО)

Осман Дембеле и донесе водство на Барселона против Тотнем и тоа со прекрасен погодок постигнат уште во воведните минути од натпреварот.

Лига на Шампиони

Дембеле искористи една грешка на одбраната на Тотнем, претрча половина терен си поигра со неколку гостински фудбалери и погоди за водство на Барселона од 1-0.